Źródło: https://magsteron.pl/
STEP 7 S7-1200 jest narzędziem dostępnym w środowisku TIA Portal, pozwalającym na programowanie sterowników firmy Siemens z tej serii. Za pomocą tego pakietu można też przeprowadzać operacje związane z konfiguracją, diagnostyką, testowaniem i uruchamianiem systemów sterowania o prostej lub zaawansowanej strukturze. Oprogramowanie dostępne w Magsteronie pozwala na wygodne korzystanie z wielu funkcji, które znacząco ułatwiają proces automatyzacji z wykorzystaniem sterownika S7-1200 i podnoszą wydajność jego realizacji.
Dlaczego warto wykorzystać STEP 7 S7-1200 do programowania tego sterownika?
STEP 7 S7-1200 jest przystępnym w użytkowaniu, a przy tym funkcjonalnym narzędziem inżynieryjnym dla sterowników. Poza PLC, za jego pośrednictwem można obsługiwać także panele operatorskie HMI. Platforma ta jest bardzo uniwersalna, dzięki czemu pozwala na łatwe dostosowanie do specyfikacji urządzeń. W przypadku sterowników S7-1200 oraz paneli HMI zastosowanie znajduje wariant Basic. Oprogramowanie w wersji Professional jest natomiast bardziej zaawansowane, ponieważ obsługuje sterowniki z wszystkich dostępnych serii SIMATIC. Do STEP 7 można dołączyć różne funkcjonalne dodatki, aby lepiej dopasować narzędzie do wymogów inżynieryjnych oraz potrzeb samego projektu.
Prostota użytkowania
Łatwość obsługi tego narzędzia programowego w dużym stopniu wynika ze sposobu, w jaki użytkownik może tworzyć projekty i zarządzać protokołami. Innowacyjna koncepcja opiera się na instalacji produktów poprzez jedno kliknięcie. Wystarczy dodać pakiet i wybrać opcję tworzenia nowego projektu, aby zacząć pracę. Szybki start jest możliwy także poprzez otworzenie istniejącego już zadania. Okno programu zawiera wiele przydatnych elementów, za pomocą który odbywa się parametryzacja. Narzędzie to daje możliwość szybkiego wyboru konkretnego modelu PLC lub HMI, włącznie z określeniem numeru katalogowego. STEP może działać także bez ustalania typu urządzenia. W takiej sytuacji konfigurację sprzętową da się pobrać bezpośrednio ze sprzętu na późniejszym etapie, co redukuje czas wymagany do skonfigurowania poszczególnych elementów wyposażenia.